The Sims

The Sims

The Sims

The Sims ir dzīves simulācijas video spēļu sērija, kuru ir izveidojis EA Maxis. Šīs ir vienas no visvairāk pārdotajām video spēļu sērijām, kuras ir pārdotas vairāk nekā 200 miljonos eksemplāru. Dizaineris Vils Vraits izveidoja šādu virtuālo spēļu māju, zaudējot savas mājas Oaklendā, 1991. gadā. Sākotnēji Maxis valdes direktori bija ļoti skeptiski pret šādu spēļu ideju, un izsniedza tikai nelielu atbalstu turpmāko darbu īstenošanai. Laikā, kad Electronic Arts (EA) pārpirka Maxis uzņēmumu (vairāk: imprumutacum.ro), viņi daudz vairāk atbalstīja The Sims spēles izveidi, uzskatot to par lielu panākumu un paredzēja spēlei lielas nākotnes iespējas. Faktiski, Vils Vraits spēles darbībā norādījis Amerikas patērētāju kultūru. Viņš ir ņēmis arī arhitektūras idejas no pilsētvide, lai izveidotu SimCity spēles dizainu.

Faktiski šai spēlei trūkst jebkādu noteiktu mērķu, izņemot dažas konkrētas versijas. Spēles galvenā stratēģija ir veidot virtuālos cilvēkus, virzot tos pa dzīvi, pildot dažādus uzdevumus un būvējot attiecības. EA kompānija ir izveidojusi vairākas atjaunošanas pakas, kuras papildina spēles versiju ar uzlabojumiem.

Galveno sēriju izlaišanas gadi:

  • The Sims 2000. gadā
  • The Sims Online 2002. gadā
  • The Sims 2 2004.gadā
  • The Sims Life Stories, The Sims Pet Stories 2007. gadā
  • The Sims Castaway Stories, The Sims Carnival 2008. gadā
  • The Sims 3 2009. gadā
  • The Sims Medieval, The Sims Social 2011. gadā
  • The Sims 4 2014. gadā

The Sims spēles veidošanā ir izmantota 2D un 3D grafiskā tehnika. Lai gan spēle notiek tiešsaistes režīmā, spēlētājs var ieslēgt rediģēšanas režīmu, apturēt laiku un pārveidot nepieciešamos objektus. Spēlētāja izveidoto virtuālo cilvēku sauc par Sims. Sākotnēji spēlētājam iz jāizveido sava māja, jāuztaisa savs Sims, ar kuru spēlēs, un tikai tad var sākt darbību. Spēlē ir vairāk nekā 150 priekšmeti, ieskaitot mēbeles un arhitektūras elementus.

Spēlētājs var mijiedarboties ar objektiem un citiem Sims. Viņi var aicināt un uzņemt ciemiņus. Arī tad, kad dalībnieks nav tiešsaistē, Sims spēlē savu dzīvi. Savas dzīves laikā Sims ir spiests meklēt darbu, mācīties un papildināt savs zināšanas lasot grāmata, veidot sev ģimeni un daudz citas reālas darbības. Simsam ir jāveic ikdienas vajadzības, piemēram, higiēnas ievērošana un ēšana, kā arī brīvā laika pavadīšana, iekļaujot dažādas aktivitātes. Protams, kā jau reālā dzīvē, katrai lietai ir jānosaka prioritātes, kā galveno uzsverot ēšanu. Tomēr tāpat kā dzīvē, katram cilvēkam ir nepieciešama socializācija, atpūta un miers. Sims ir jāuztur līdzsvarā ar budžetu, tāpēc nepieciešams darbs un ienākumu avots. Spēles gaita notiek tik aktīvi, ka dalībnieks pilnībā aizmirst par laiku, ko pavada pie sava ekrāna. Visu laiku notiek jaunas darbības un Simsam ir nepieciešamas jaunas komandas.

Spēles fonā skan mūzika, kuru sakomponējuši mākslinieki Jerry Martin, Marc Russo, Kirk R. Casey un Dix Bruce (credite rapide pentru restantieri). Spēles disks satur 37 dziesmas, no kurām 15 dziesmas tika publicētas vien 2007. gadā kā oficiālais The Sims skaņu albums. Lielākā daļa no dziesmām nesatur vokālu izpildījumu, bet dažās no tām ir iekļautas skaņas, kas ir īpaši izveidotajā Sims valodā.

2007. gada 25. maijā iznākusi filma, kas ir balstīta uz The Sims spēles motīviem. Sadarbībā ar 20th Century Fox filma ir redzama plašai publikai. Filma ir balstīta uz reāliem notikumiem par pārdotāko datorspēli vēsturē, ienesot ražotājiem vairāk nekā 1,6 miljardu lielu peļņu.

About ispeles